گفتگوی آنلاین
واحدهای شرکت

شرکت توسعه گران نرم افزار آذربایجان، با هدف پیشرفت سریع و همه جانبه‌ در زمینه های طراحی، اجرا و فروش نرم افزار های خود، اقدام به تشکیل گروه ها و تیم های کاری‌ای کرده است که هر کدام از آن‌ها متشکل از متخصصین و کارشناسان مجربی هستند. وظایف و حیطه‌ی مسئولیت هرکدام از گروه‌ها توسط مدیران شرکت، تدوین و تبیین گردیده است. در ذیل شرح مختصری از وظایف و فعالیت‌های هر گروه از زبان مدیرآن گروه بیان شده است:گروه پردازش

نرم افزار هوشمند یکپارچه تدارکات (همیار) گروه پردازش با تکیه بر دانش روز برنامه نویسی و برنامه نویسان مجرب اقدام به طراحی ، پیاده سازی و پشتیبانی سیستم های نرم افزاری برای سازمانهای مختلف می کند. از مشخصه های اصلی این گروه، افراد گروه و توانمندی‌های بالای آنهاست که با ایجاد جوی صمیمی و دوستانه به طراحی سیستم ها و حل مسائل سازمان ها پرداخته و برای مشکلات آنها راه حل های بهینه ارائه می کنند.
شعار ما در این تیم : اقدام بدون دانش منجر به شکست می شود. از ویژگی های مهم این گروه سرعت عمل و کیفیت محصولات تولید شده است که با استفاده از کدنویسان متخصص خود به این مهم دست یافته اند.
این گروه با استفاده از دو متدولوژی RUP و Rad به تولید نرم افزار می پردازد. در روش اول پس از دریافت مستندات سیستم از واحد تحلیل اقدام به تولید نرم افزار می پردازد و در روش دوم گروه به صورت مستقیم و با استفاده از تجربیات کارشناسان و براساس پروژه های اجرا شده اقدام به تولید نرم افزار می نماید. از ویژگی های این روش سرعت عمل بالا و تحویل فوری سیستم می باشد که کیفیت سیستم ها بر اساس تجربیات و تکنولوژی ها در بالاترین سطح ممکن می باشد.
این تیم تا کنون پروژه های مختلفی را در سازمانهای مختلف پیاده سازی نموده است. تعداد این سیستم ها به بیش از 40 زیر سیستم می رسد که از جمله آنها می توان به راه اندازی پروژه سیستم جامع تدارکات در شرکت های توزیع برق، سیستم نمایشگاه مجازی واحدهای تولیدی استان، سیستم جامع تکریم ارباب رجوع در هقت استان کشور، سیستم جامع مدارس هوشمند و سیستم یکپارچه روابط عمومی اشاره نمود.گروه تحلیل

 سيستم صدور برگ انجام معامله واحد تحلیل شرکت توسعه گران نرم افزار آذربایجان به عنوان یک واحد سازماندهی اطلاعات محسوب مي‌شود که می تواند سيستم‌هاي کسب و کاري مختلفی را تحلیل و طراحی نماید.
با استفاده از متدولوژی‌های تحلیل ضمن شناخت جنبه‌هاي مختلف سيستم، چگونگي کارکرد و نحوه تعامل و ارتباط اجزاي آن با يکديگر، اقدام به اصلاح، بهبود، طراحي يا مهندسی معکوس سيستم‌هاي کسب و کاري می نماید. در واقع تجزيه و تحليل سيستم‌ها از ابزارهاي اساسي مديريتي در تغيير سازمان‌ها در راستاي بهبود عملکرد آنها محسوب مي‌گردد.
این واحد ضمن بازبيني و شناخت اهداف و فعالیت‌های سازمان، راه‌ها و روش‌هاي مورد استفاده براي دستيابي به اين اهداف را در سازمان مورد بررسي قرار داده و تغييرات مناسب را در اهداف سازمان يا روش‌‌هاي دستيابي به اين اهداف، فراهم می نماید. در واقع تحلیل‌گران واحد تحلیل از طريق فرايند تجزيه و تحليل و طراحي سيستم با استفاده از روش‌هاي علمي سعي مي‌کنند سازمان و اجزاي ساختاري و محتوايي آنرا شناخته و ساز و کارهاي مناسبي را براي دستيابي به اهداف سازمان طراحي و پياده‌سازي نمايند. اين فرايند کمک مي‌کند تا سازمان در اجراي عمليات خود توانمندي لازم را کسب نمايد.
از ديگر فعالیت‌های بسيار مهم واحد تحلیل، افزايش ظرفيت حل مساله سازمان است. سازمان‌ها بطور مداوم با مسائل و مشکلات متعددي مواجه مي‌شوند که رفع آنها نيازمند تصميم‌گيري اساسی می باشد. حل تمامي اين مشکلات هيچوقت امکان‌پذير نيست اما واحد تحلیل شرکت توسعه گران نرم افزار آذربایجان با ارائه راه حل های بهینه سازمان را در حل این مشکلات یاری می نماید.


گروه پویش

سيستم بودجه(اين سيستم جز سيستم مالي مي باشد تیم پویش یکی از تیم های واحد فنی شرکت می باشد. هدف اصلی ما تولید، نصب و راه اندازی و پشتیبانی پروژه های ارجاعی به واحد می باشد. تمامی پروژه ها با استفاده از آخرین تکنولوژیهای تولید نرم افزار پیاده سازی می گردند.
یکی از هدفهای ما در پیاده سازی سیستم استفاده از ایده های نو برای پروژه های مختلف می باشد. کارشناسان این تیم متخصصین نرم افزاری می باشند که بر اساس ترکیب این تخصص ها راه کارهای متفاوتی برای مشتریان ارائه می گردد.
شعار ما در تولید نرم افزار "راهکارهای ساده برای مشکلات بزرگ " می باشد و همیشه سعی نموده ایم در محیطی سالم ، پویا و با آرامش خاطر و با کمتر ین دغدغه ها پروژه های خود را پیاده سازی نماییم. از مهمترین مسائل دیگر در این تیم کیفیت و سرعت می باشد که محقق نمی گردد مگر با وجود متخصصین این حوزه. از زمان تشکیل این تیم ما پروژه های مختلفی را به سازمانها و شرکتهای مختلف ارائه نموده ایم که از جمله آنها تولید راه اندازی بیش از 79 زیر سیستم تحت وب منابع سازمانی در شرکتهای مخابرات کشور می باشد. از سایر پروژه های این تیم می توان به سامانه کسر سهمیه مهندسین شهرداری ها، اتوماسیون نظام مهندسیهای ساختمان و آموزش کارکنان و ... اشاره نمود.گروه بنیاد

سيستم قرارداد تیم بنیاد با بهره گیری از مدیریت علمی و کارشناسان زبده در زمینه فناوری اطلاعات و طراحی و توسعه نرم افزار اقدام به طراحی و پیاده سازی چندین سامانه کشوری به منظور مدیریت اطلاعات بخش های مختلف کاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به صورت یکپارچه و متمرکز نموده است. فعالیت های عمده گروه عبارتند از: طراحی و پیاده سازی سامانه های مختلف کشوری و ملی، ارائه خدمات پشتیبانی مستمر به مشتریان - برگزاری جلسات هفتگی با کارشناسان محترم کارفرما به منظور توسعه نرم افزار، بررسی نیازهای جدید و پیشنهادات مطروحه - بررسی فنی مداوم نرم افزارهای توسعه یافته، کمک به مدیران سازمان در جهت مجموعه برای رسیدن به اهداف تعیین شده
این گروه علاوه بر فعالیتهایش اهداف مختلفی را دنبا می کند که عبارتند از: استفاده از تکنولوژی های جدید - تلاش در جهت ارتقا سطح کیفی نرم افزار - تلاش روز افزون برای بهینه سازی نرم افزارهای گروه و افزایش سرعت و کارایی - مشتری مداری و افزایش رضایت کاربران - افزایش امنیت - تلاش برای افزایش کاربر پسند بودن و کاربری آسان - تلاش در جهت مدیریت استراتژیک در زمینه فناوری اطلاعات - شناسایی موارد و مشکلات قبل از رسیدن به بحران و ...
قابلیت گروه:
- مدیریت پروژه به صورت علمی و تخصصی
- هماهنگی و همکاری اعضای گروه
- روحیه کارتیمی بالا
- تلاش برای ارتقا سطح دانش شخصی و گروه
- کارشناسان متخصص و زبده در زمینه های مختلف توسعه و پشتیبانی نرم افزار
- استفاده از روش مدیریتی دلفی در جلسات گروهی


گروه تحقیق و توسعه R&D

سيستم قرارداد پروسه‌ی تولید یک نرم افزار، تنها در طراحی و تولید خواسته‌ی کارفرما به هر صورت ممکن، خلاصه نمی‌شود. عوامل موثری در موفقیت یک پروژه‌ی نرم افزاری دخیل هستند که دقت بر روی آنها، دست یابی به نتایج بسیار مطلوب در این پروژه‌ را امکان پذیر می‌کند. از جمله‌ی این عوامل می‌توان به استفاده از شیوه‌های نوین تولید نرم افزار و نیز استانداردهای موجود در این زمینه اشاره کرد که روند طراحی، تولید، پیاده سازی و پشتیبانی را سهل و آسان می‌کند.
گروه تحقیق و توسعه (Research & Development) گروهی متفاوت از سایر گروه های شرکت است. در این گروه، نرم افزاری تولید نمی‌شود بلکه راهکارها و روش‌های حل مساله برای سایر گروه ها تدوین و تصویب می‌شود. اعضای تشکیل دهنده گروه R&D از متخصصین و زبده ترین افراد هر گروه می‌باشند که در زمینه‌های مختلف کاری، صاحب نظر و دارای ایده‌اند.
اهداف تشکیل گروه تحقیق و توسعه را می‌توان در 4 مورد ذیل خلاصه نمود :

- مطالعه و تحقیق بر روی استانداردهای روز دنیا در زمینه‌ی طراحی و تولید نرم افزار
- مطالعه و تحقیق بر روی نرم افزارهای تولید شده شرکت، مشکلات بوجود آمده در طراحی و پیاده سازی و نیز نحوه‌ی ارتباط کاربران
 End-User با آن‌ها
-بهبود روش‌های حل مساله و بالابردن کیفیت فنی نرم افزارهای تولید شده‌ی شرکت
- تهیه استانداردهای طراحی و برنامه نویسی بر اساس مطالعات صورت گرفته بر روی تکنولوژی‌های روز دنیا

این گروه با تشکیل جلسات هفتگی و با در کنار هم قرار دادن نتیجه‌ی مطالعات اعضا، نظرات و ایده های آن‌ها سعی دارد روند رو به رشد تولید نرم افزار در شرکت را سرعت بخشیده و کیفیت فنی نرم افزارهای تولید شده را بیشتر کند تا در نهایت کاربر نهایی استفاده کننده از نرم افزار از یک سو و برنامه نویسان و طراحان نرم افزار از سوی دیگر با یک محصول استاندارد و پیشرفته کار کنند.
واحد فروش

 واحد فروش تجارت همیشه در حال تحول است و در پی آن، روشهای فروش نیز تغییر می کنند. فروش یک علم دقیق نیست، هیچ روش چند منظوره ایده آل و دلچسبی برای فروش وجود ندارد، رمز این کار در وجود شما نهفته است. فروشنده قرن 21، یک متخصص، یک مشکل گشا و نیز مدیر ارتباطات است. در واقع اگر تمام تلاش مدیر فروش فقط برای فروش کالا و خدمت باشد، نتیجه کار چیزی جز شکست نخواهد بود. فروش انتهائی‌ترین عملیات بازاریابی در یک معامله است ولی در عین حال شروع یک رابطه بلندمدت با مشتریان است. چیزی که باعث نزدیک شدن به سودآوری می‌شود، افزایش حیات خدمات در پی تضمین وجود خریدار برای محصولات و خدمات بوده و باعث ایجاد تحریک در بازار بالقوه مورد نیاز جهت سودآوری می‌باشد. اجرای طرح‌ها، ارائه و خدمات پس از فروش، شناخت علائق مشتری، درک تحولات بازار و برنامه‌ریزی صحیح از عوامل این فعالیت می‌باشند که مشتریان بالقوه را به مشتریان واقعی (بالفعل) تبدیل می‌کنند. اولین بخش یا دروازه ورود از شرکت توسعه گران نرم افزار آذربایجان که خریداران با آن ارتباط برقرار می کنند واحد فروش و بازرگانی است. هدف اصلي از راه اندازي اين بخش ایجاد شفافيت بيشتر در ارتباط با واحد فروش شرکت مي باشد.
از جمله مسئولیت‌های این واحد:
- اجرای فرایند تحقیقات بازار به صورت دوره‌ای و با محورهای مختلف
- انجام مطالعات گسترده و نظامند و شناسایی رقبا و همکاران و ایجاد بانک اطلاعاتی از آنها
- بررسی وضعیت بازار کنونی و تحلیل تا موقعیت مطلوب SWOT
- شناسایی و مدیریت فرصتهای معرفی و ارتقاء برند در بازارهای گوناگون
- برنامه ریزی ارتباطات بازاریابی و توسعه بازار در قالب ابزارهای استراتژیک از جمله: تبلیغات، ارتباطات بازاریابی مستقیم، ترویج فروش
- همکاری در فعالیت‌های افکارسنجی و بازارسازی
- ایجاد سیستمی مطلوب برای شناسایی و پیش بینی نیازهای مشتریان فعلی و برنامه‌ریزی سالانه برای بازار آینده
- استفاده از انواع شگردهای حفظ مشتری (برگزاری دوره، همایش، ارائه هدیه، پیامک، ایمیل و ...)
- سنجش اثربخشی تبلیغات
شعار :دروازه ورود به توسعه گران (G2ASD) Gateway to the Developers
یک گام فراتر از فروش A step beyond the sale
آنچه در ذهن خود می اندیشید در توسعه گران بیابید.


واحد اداری

 سيستم ارزيابي پيمانکاران مدیریت منابع انسانی باید برای سازمان‌ها ارزش‌آفرینی کند. این ارزش‌آفرینی هم برای ذی‌نفعان داخلی و هم ذی‌نفعان خارجی است. ذینفعان داخلی کارکنان و سازمان هستند در حالی که ذی‌نفعان خارجی مشتریان سازمان، سرمایه‌گذاران و همچنین جامعه است. اما متخصصین منابع انسانی با تمرکز بر سه راه حل می‌توانند باعث ارزش‌آفرینی شوند. اولین راه حل تمرکز بر مدیریت استعداد است که به سطح فردی بر می‌گردد.نیروی کار متعهد، قابل و نتیجه بخش از این طریق پرورش می‌یابد. دومین راه حل تمرکز بر سازمان است که با ارتقا فرهنگ سازمانی و توسعه سازمانی حاصل می شود. ترکیب این دو به راه حل سوم که رهبری است می‌رسد. اما این راه‌حل‌ها از طریق تمرکز بر مدیریت منابع انسانی باید اجرا گردد. تحقق این اهداف بر عهده امور اداری شرکت می باشد.
از جمله مسئولیت‌های این واحد:
- سازمان دهی واحد منابع انسانی
- تمرکز بر اقدامات منابع انسانی مانند مدیریت کارکنان، حقوق و دستمزد و آموزش و توسعه
- ارزیابی علکرد پرسنل
- آموزش کارکنان
- ارتقا شاخص های کمی
- سنجش اثربخشی
شعار :ارتقا سازمان در گروه همسو سازی منابع انسانی